Масаж

Лікувальний масаж - це медична процедура, яку повинен призначити лікар після консультації. Залежно від поставленого діагнозу вид лікувального масажу може різнитися. Наприклад, він може бути строго зональним (масаж ніг або шиї) або загальним, охоплюючим кілька ділянок (наприклад, масаж всієї спини). При цьому потрібно враховувати: навіть якщо двом пацієнтам призначений масаж однієї і тієї ж зони, техніка його виконання може відрізнятися в залежності від діагнозу та рекомендацій лікаря.
Лімфодренажний масаж – це масаж тіла, який стимулює кровообіг і циркуляцію лімфи. Дренаж стимулює роботу всіх клітин в організмі і прискорює виведення токсинів. Масаж покращує лімфоток, виводить зайву міжклітинну рідину . Показаний при бронхітах. Регулярні процедури усувають набряки і сприяють зміцненню кровоносних судин. Масаж зменшує відчуття важкості в ногах і запобігає болю в литках. Показаний при варикозі і запобігає появі судинних зірочок. Лімфодренаж бореться з рецидивуючим набряком – також після операції (якщо це не операції по онкології).Покращує еластичність шкіри. Підвищує імунітет.
Спортивний масаж - що він собою являє? В його основу входять елементи класичного масажу, але основний акцент робиться не на розслаблення м'язів, а на їх тренування, що є необхідним заходом для тих, хто захоплюється спортом. Таким чином, процедура спортивного масажу покращує фізичну форму спортсмена, а так само є профілактикою захворювань в області опорно-рухового апарату. До слова, раніше, цей вид масажу застосовувався виключно серед спортсменів. Але сьогодні, всі, хто хоч якось пов'язаний з фізичними навантаженнями (фітнес, аеробіка, біг і т.д.) можуть скористатися послугами професіоналів і на собі відчути корисні властивості спортивного масажу.
Масаж комірцевої зони - даний різновид масажу буде корисний всім тим, кому доводиться проводити значну частину часу в сидячому положенні. Стимуляція комірцевої зони підсилює відтік крові від шиї і покращує кровопостачання головного мозку. Також показаннями до проведення масажу є:
 • порушення кровопостачання та вегето-судинна дистонія,
 • гіпертонія,
 • неврастенічні прояви,
 • хронічна втома,
 • шийний остеохондроз,
 • порушення сну.
Масаж стоп стопа складається з великого числа кісток, м'язів і суглобів. Природно, що вони пов'язані з усім організмом. Масажуючи рефлекторні точки на стопі, ми підсилюємо кровообіг у внутрішніх органах і фактично, опрацьовуємо все наше тіло. Також на стопі розташовані зони, що відповідають за потік лімфи.
Однак, перш ніж приступати до масажу, нагадаємо, що масаж стоп, як і будь-яка оздоровлююча процедура, має протипоказання. До них відносяться: інфекційні захворювання з підвищеною температурою тіла, пухлини, варикозне розширення вен, різні запалення суглобів стопи (в цьому випадку можна масажувати тільки рефлексогенні зони, не торкаючись суглобів).
Масаж рук - це один з різновидів масажу, який має на увазі опрацювання ключиці, лопатки, області плеча, передпліччя і кисті. При цьому за рахунок механічного та умовно-рефлекторного впливу підвищується тонус мускулатури, мікроциркуляторного русла і стимулює відтік лімфи. Залежно від поставлених цілей, масаж рук може складатися з опрацювання певної ділянки або всієї руки. Використовується дана процедура з метою прискорення процесу реабілітації після травматичних пошкоджень, захворювань скелетних м'язів або регіональних нервів, рідше - дерматологічних патологій.
Баночний масаж — проводиться за допомогою медичних банок, які закріплюються на ділянках тіла, на яких проводиться масаж. Допомагає при запальних процесах, покращує кровообіг. Знімає загальну втому.
Мануальна терапія – це діагностика та лікування опорно-рухових патологій з використанням силового впливу рук мануального терапевта на її складові: кістки черепа, сегменти хребта, м’язи і т.д. Лікує:
 • сколіоз, кіфоз та інші види викривлення хребта;
 • міжхребцеві грижі;
 • зсув хребетних дисків;
 • остеохондроз хребта;
 • підвивих тазостегнового суглоба;
 • плоскостопість, косолапість і інше;
Дитячий масаж – це профілактика різноманітних захворювань, яким піддається дитина, необхідний для формування правильних умінь малюка. Масаж позитивно впливає на роботу внутрішніх органів і систем, а також приводить у форму фізичний і психічний стан дитини.
Дитячий масаж можна поділити на два види – оздоровчий і лікувальний. Перший необхідний ослабленим дітям. Такий курс масажу допоможе дитині (враховуючи вік) навчитися самостійно перевертатися, повзати, вставати, сідати і т. д. Лікувальний масаж для дітей зазвичай проводиться в комплексі з гімнастичними вправами і рекомендується при паховій і пупкових грижах, плоскостопості, гіпо або гіпертонусі, порушення постави, рахіті і т. д.